# Carta prijzen in 2026: wat VC-fondsen en startups betalen

URL: https://accorata.com/nl/review/carta-prijzen
Type: review
Locale: nl
Published: 2026-10-15
Updated: 2026-10-16

---

> Carta publiceert plannamen en één gratis laag, geen prijzen. We namen contractdata van 406 aankopen en 3 reviewplatforms erbij om te tonen wat startups en VC-fondsen werkelijk betalen.

*Prijsonderzoek · 3 dagen · oktober 2026*

## Carta prijzen in 2026: wat VC-fondsen en startups betalen

Carta heeft vier equity-plannen en twee fondsplannen, en noemt buiten de gratis laag geen enkele prijs. Hier is wat contractdata en 317 openbare reviews zeggen over de echte rekening.

## Verdict

**Score: 6.8/10**

Carta is gratis voor bedrijven met minder dan 25 stakeholders en $1M opgehaald, daarna alleen op offerte. Kopersdata van 406 aankopen wijst op een mediaan jaarcontract van $15,450. Carta is de cap table die investeerders verwachten, maar de kosten stijgen met elke stakeholder, en fondsadministratie wordt geprijsd op een apart, niet-gepubliceerd lijstje.

**Quick scores:**

- Prijstransparantie: 4/10
- Productbreedte: 9/10
- Geschiktheid voor kleine fondsen: 6/10
- Gebruiksgemak: 7/10
- Support: 5/10

**Pros:**

- Gratis Launch-laag dekt 25 stakeholders en $1M opgehaald, genoeg voor een eerste cap table
- G2-reviewers geven 4.3/5 op 232 reviews, waarvan 73% vijfsterren
- Eén leverancier dekt cap table, 409A, SAFE-closings en VC-fondsadministratie

**Cons:**

- Geen gepubliceerde prijs boven de gratis laag: Build, Grow, Scale en beide fondsplannen verwijzen naar sales
- Jaarlijkse prijsverhogingen van 5 tot 10% en overschrijdingskosten van $20 tot $50 per stakeholder komen voor in kopersdata
- Trustpilot staat op 2.0/5 op 19 reviews, met herhaalde klachten over opzeggen en support

*Call to action: Bekijk Carta-plannen op carta.com* (Gratis laag, geen creditcard. Betaalde plannen vragen een salesgesprek.)

> **Disclosure** — Disclosure: we hebben geen affiliate- of commerciële relatie met Carta, en de link op deze pagina verwijst naar carta.com. We hebben geen betaald plan gekocht. Dit is deskresearch op basis van openbare prijspagina's, contractdata van derden en reviewplatforms. Elk cijfer is voorzien van een bron.

## Hoe we dit onderzocht hebben

- **Tested for:** 3 days
- **Plan paid:** Geen betaald plan. Alleen openbare pagina's en de beschrijving van de gratis Launch-laag; betaalde tiers worden op offerte gegeven.
- **Version tested:** Openbare prijspagina's van Carta en Vendr-marktplaatsdata, momentopname van 14 tot 16 oktober 2026
- **Test period:** 2026-10-14 → 2026-10-16

**Test categories:** Openbare prijspagina's, Contractdata, Reviewplatforms, Functiebeperking per tier, Fondsadministratieplannen

Carta publiceert geen prijzen boven de gratis laag, dus een praktische test zou ons alleen één offerte voor één bedrijf laten zien. In plaats daarvan lazen we de eigen prijspagina's van Carta voor equity en VC-fondsen op 15 en 16 oktober 2026, en legden we vast welke functies in welke tier zitten. Daarna namen we koperscijfers over van Vendr's Carta-pagina, die 406 aankopen meldt. Ten slotte verzamelden we score, aantal reviews en terugkerende thema's van G2, Capterra en Trustpilot, plus een Reddit-thread over een verlengingsofferte. Elk getal in de testsectie heeft een bron. Waar twee bronnen elkaar tegenspreken, zoals bij 409A-waarderingen, zeggen we dat. Vendr- en reviewsitecijfers zijn schattingen van wat anderen betaalden, geen offerte voor jouw cap table.

## Is een offerte van Carta de moeite waard?

**YES if you...**

- Seed- tot Series A-bedrijven die verwachten dat investeerders een Carta cap table vragen
- Opkomende VC-managers met een geauditeerd fonds die fondsadministratie, LP-portaal en cap table-data in één login willen
- Financiële teams die 409A-waarderingen en ASC 718-rapportage van dezelfde leverancier nodig hebben

**NO if you...**

- Pre-seed teams met minder dan 10 stakeholders die op het gratis Launch-plan of een spreadsheet kunnen blijven
- Fondsen onder $20M die alleen een basisweergave van de cap table van portfoliobedrijven nodig hebben
- Kopers die een gepubliceerde prijs willen zien voordat ze met sales praten

## Carta-plannen en wat er per plan in zit

### Launch — Gratistot 25 stakeholders

Voor bedrijven die tot $1M hebben opgehaald

- Cap table-beheer en uitgifte van effecten
- 83(b)-formulier en ISO-beheer
- SAFE-modellering, fondsenwerving en closings
- Support via e-mail, chat en telefoon

### Build — Offertetot 50 stakeholders

Voegt rondemodellering en onboarding toe

- Alles uit Launch
- Geprijsde rondemodellering
- Deal Closings en Deal Pro Forma
- White-glove onboarding

### Grow — Offerteflexibele stakeholdergrens *(Aanbevolen)*

Carta markeert dit plan als Aanbevolen

- Alles uit Build
- 409A-waarderingen en auditondersteuning
- Form 3921
- Board meetings

### Scale — Offerteflexibele stakeholdergrens

Compliance en exitwerk

- Alles uit Grow
- ASC 718- en IFRS-rapportage met auditondersteuning
- Rule 701-beheer
- Exitmodellering, IPO-advies, admin SSO

### VC Fund ERP — Offerteper fonds

Standard of Advanced ERP

- Beheer van fonds en GP-entiteit, LP-portaal, closings, LP KYC
- Advanced voegt CRM, GP carry-tracking, auditorportaal en API-toegang toe
- Fondsbelasting, formaties en waarderingen worden als add-on verkocht

**ROI breakdown:** Met Vendr's mediaan van $15,450 betaalt een bedrijf dat dat een jaar lang betaalt ongeveer $1,290 per maand. Een seed-bedrijf in de band van $3,000 tot $8,000 betaalt $250 tot $670 per maand. De gratis laag bespaart dat volledige bedrag zolang je niet boven 25 houders of $1M opgehaald komt.

**Hidden costs & gotchas:**

- Overschrijdingskosten van $20 tot $50 per extra houder zodra je het contractplafond passeert (Vendr)
- Jaarlijkse prijsverhogingen van 5 tot 10% in veel contracten, en 5 tot 15% voorgesteld bij verlenging (Vendr)
- Onboarding- of migratiekosten van $1,000 tot $5,000, vaak onderhandelbaar (Vendr)
- 409A-waarderingen van $2,000 tot $5,000 per stuk waar ze buiten het plan worden geoffreerd (Vendr)
- Total Compensation, Equity Advisory, Liquidity en QSBS Attestation als aparte add-ons verkocht (Carta)
- Fondsbelasting, Fund Formations, Manco Admin en portfoliowaarderingen als add-ons aan de fondskant (Carta)

## Klantbeoordelingen per platform

Publieke beoordelingen van Carta op drie reviewplatforms. Bronlinks staan in de samenvatting hieronder.

*[Interactive widget — see the live page for the full experience]*

## Wat we gemeten hebben

- **Gratis Launch-plafond:** 25 stakeholders and $1M raised *(carta.com plannenpagina, gelezen 15 okt 2026)*
- **Mediaan jaarcontract:** $15,450 per year *(Vendr, 406 aankopen, spreiding $2,947 tot $55,413)*
- **Seed-band, minder dan 50 stakeholders:** $3,000 to $8,000 per year *(Vendr-kopersdata)*
- **G2-score, Carta Equity Suite:** 4.3 /5 *(232 reviews, 73% vijfsterren, 5% eenster)*
- **Capterra-score:** 4.2 /5 *(66 reviews; prijs-kwaliteit 3.7 (35 beoordelingen), klantenservice 3.8 (40))*
- **Trustpilot-score:** 2.0 /5 *(19 reviews, label Slecht)*
- **Pulley-lijstprijs ten opzichte van Carta:** 20 to 40% lower than Carta *(Vendr-vergelijking, vroege en groeifase)*
- **VC-fondsadministratie, per fonds:** $5,000 to $50,000+ per year *(Vendr-schatting; Carta publiceert geen fondsprijs)*

> Wat limiteert het gratis plan eigenlijk?

Launch is gratis tot 25 stakeholders en $1M opgehaald. Build begint bij maximaal 50 stakeholders, en Grow en Scale vermelden een flexibele grens zonder prijs.

> Is er een gratis pad voor een oprichter die voor het eerst start?

De Launch-pagina adverteert vanaf dag één een gratis cap table, uitgifte van effecten en fondsenwerving, met één knop Gratis beginnen. Er verschijnt geen vraag naar een creditcard.

> Wat krijgt een VC-manager aan de fondskant, en tegen welke prijs?

Twee plannen, Standard ERP en Advanced ERP, beide met een knop Aan de slag en zonder bedrag. Advanced voegt CRM, GP carry-tracking, auditorportaal en API-toegang toe.

> Wat toont het fondsadministratieproduct aan een GP?

Een enkel dashboard met vintage, fondsgrootte, netto IRR, aantal investeringen en kapitaalinbrengen. De cijfers op de pagina zijn Carta's voorbeelddata, geen echt fonds.

## Voor- en nadelen

### Pros

- **Gratis laag is echt, met een duidelijk plafond** — 25 stakeholders en $1M opgehaald staan op de plannenpagina. Een pre-seed bedrijf kan zonder kosten een cap table bijhouden en SAFE's uitgeven.
- **Investeerders herkennen de cap table al** — Een G2-reviewer merkt op dat het platform de standaard wordt voor de ronde zodra de investeerders die Carta gebruiken ook meedoen.
- **Breedte over bedrijf en fonds** — Equity, 409A, ASC 718, fondsboekhouding, LP-portaal en carry-tracking zitten bij één leverancier, wat het afstemmingswerk tussen systemen vermindert.
- **Hoge tevredenheid bij betalende beheerders** — G2 vat 26 vermeldingen van gebruiksgemak en 24 van equity management samen als de belangrijkste pluspunten.

### Cons

- **Geen openbare prijs boven de gratis laag** — Build, Grow, Scale, Standard ERP en Advanced ERP verwijzen allemaal naar een salesgesprek. Een koper kan niet budgetteren voordat hij met Carta praat.
- **De kosten stijgen met elke stakeholder** — G2 noemt prijs 12 keer als belangrijkste klacht, en Capterra-reviewers zeggen dat betaalde plannen snel duurder worden bij groei van personeel of aandeelhouders.
- **Support is wisselend van kwaliteit** — Capterra geeft klantenservice een 3.8 op 40 beoordelingen. G2 telt 7 vermeldingen van slechte support, en Trustpilot bevat herhaalde meldingen van trage reacties.
- **Productontwerp is VS-first** — Een G2-reviewer zegt dat medewerkers buiten de VS moeite hebben zich aan te melden, en een Trustpilot-reviewer meldt dat Britse klanten naar de Amerikaanse versie zijn overgezet zonder gelijkwaardige functies.

## Oordeel: de moeite van een offerte waard, geen blanco cheque

**Score: 6.8/10**

Carta verdient zijn plek als de standaard cap table die investeerders herkennen, en de gratis laag maakt de eerste 25 stakeholders tot geen beslissing. Daarna koop je op basis van een offerte, en het openbare bewijs zegt dat de rekening groeit met stakeholders, add-ons en verlengingen.

Voor een startup: vraag om een schriftelijk stakeholderplafond, een plafond op de jaarlijkse prijsverhogingen en de onboardingkosten in de eerste offerte. Vendr's data suggereert dat die drie posten het totaal het meest bepalen. Krijg één concurrerende offerte voordat je tekent.

Voor een VC-manager is de vraag anders. Fondsadministratie heeft geen openbare prijs, dus de offerte is het enige datapunt. Vergelijk die regel voor regel met je huidige administrateur, en controleer of de Advanced ERP-extra's zoals CRM en carry-tracking tools vervangen die je al betaalt.

De spreiding tussen reviewsites is groot. Gebruikers van G2 en Capterra vinden het product meestal goed, terwijl Trustpilot slecht scoort, en het gemeenschappelijke thema in de negatieve reviews is support en opzeggen. Lees je verlengingsvoorwaarden voordat je tekent, niet erna. We geven Carta een 6.8 uit 10 voor prijs, waarbij productbreedte het getal omhoog trekt en transparantie het omlaag.

**Dimensional scoring:**

- **Prijstransparantie:** 4/10 — Alleen de gratis laag heeft een prijs
- **Productbreedte:** 9/10 — Van cap table tot fondsadministratie
- **Geschiktheid voor kleine fondsen:** 6/10 — Op offerte, geen fondsprijs
- **Gebruiksgemak:** 7/10 — G2 prijst de interface, Trustpilot niet
- **Support:** 5/10 — Capterra 3.8 op 40 beoordelingen

*Call to action: Bekijk Carta-plannen op carta.com*

## Veelgestelde vragen

### Hoeveel kost Carta?

Carta Launch is gratis voor maximaal 25 stakeholders en $1M opgehaald. Betaalde plannen worden op offerte gegeven. Vendr's data van 406 aankopen toont een mediaan van $15,450 per jaar, met seed-bedrijven tussen $3,000 en $8,000.

### Is Carta echt gratis?

Ja, voor bedrijven met minder dan 25 stakeholders die tot $1M hebben opgehaald. Carta's plannenpagina noemt cap table-beheer, uitgifte van effecten, 83(b)-formulieren en SAFE-closings in het gratis Launch-plan.

### Zijn 409A-waarderingen bij Carta inbegrepen?

Carta's prijspagina zet 409A-waarderingen in het Grow-plan en hoger. Vendr-kopersdata beschrijft ze als apart geoffreerd voor $2,000 tot $5,000 per stuk, dus bevestig dat in je bestelformulier.

### Wat kost Carta voor een VC-fonds?

Carta publiceert geen fondsprijzen. Het biedt Standard ERP en Advanced ERP voor VC-fondsen, met add-ons voor belasting en formaties. Vendr schat $5,000 tot $50,000+ per jaar per fonds.

### Is Carta goedkoper dan Pulley?

Vendr meldt dat Pulley-lijstprijzen 20 tot 40% lager liggen dan Carta voor bedrijven in de vroege en groeifase. Carta is sterker in fondsadministratie en liquiditeitsprogramma's, dus vergelijk offertes voor je eigen cap table.

### Kun je Carta-prijzen onderhandelen?

Ja. Vendr meldt 10 tot 20% korting bij meerjarige afspraken en 15 tot 25% als er een concurrerende offerte op tafel ligt. Vraag ook naar overschrijdingskosten, onboardingkosten en jaarlijkse prijsverhogingen.

### Waarom staat Carta's Trustpilot-score zo laag?

Trustpilot toont 2.0/5 op 19 reviews, een kleine steekproef. Verschillende reviews beschrijven opzeggen vlak voor de verlenging en trage support. G2 en Capterra tonen 4.3 en 4.2.

## Wijzigingslog

- **2026-10-16** — Eerste publicatie. Prijspagina's, Vendr-data en cijfers van reviewplatforms vastgelegd van 14 tot 16 oktober 2026.


## FAQ

### Hoeveel kost Carta?

Carta Launch is gratis voor maximaal 25 stakeholders en $1M opgehaald. Betaalde plannen worden op offerte gegeven. Vendr's data van 406 aankopen toont een mediaan van $15,450 per jaar, met seed-bedrijven tussen $3,000 en $8,000.

### Is Carta echt gratis?

Ja, voor bedrijven met minder dan 25 stakeholders die tot $1M hebben opgehaald. Carta's plannenpagina noemt cap table-beheer, uitgifte van effecten, 83(b)-formulieren en SAFE-closings in het gratis Launch-plan.

### Zijn 409A-waarderingen bij Carta inbegrepen?

Carta's prijspagina zet 409A-waarderingen in het Grow-plan en hoger. Vendr-kopersdata beschrijft ze als apart geoffreerd voor $2,000 tot $5,000 per stuk, dus bevestig dat in je bestelformulier.

### Wat kost Carta voor een VC-fonds?

Carta publiceert geen fondsprijzen. Het biedt Standard ERP en Advanced ERP voor VC-fondsen, met add-ons voor belasting en formaties. Vendr schat $5,000 tot $50,000+ per jaar per fonds.

### Is Carta goedkoper dan Pulley?

Vendr meldt dat Pulley-lijstprijzen 20 tot 40% lager liggen dan Carta voor bedrijven in de vroege en groeifase. Carta is sterker in fondsadministratie en liquiditeitsprogramma's, dus vergelijk offertes voor je eigen cap table.

### Kun je Carta-prijzen onderhandelen?

Ja. Vendr meldt 10 tot 20% korting bij meerjarige afspraken en 15 tot 25% als er een concurrerende offerte op tafel ligt. Vraag ook naar overschrijdingskosten, onboardingkosten en jaarlijkse prijsverhogingen.

### Waarom staat Carta's Trustpilot-score zo laag?

Trustpilot toont 2.0/5 op 19 reviews, een kleine steekproef. Verschillende reviews beschrijven opzeggen vlak voor de verlenging en trage support. G2 en Capterra tonen 4.3 en 4.2.